پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

آغاز نخستین همایش ملی دارالمومنین بابل

همایش ملی دارالمؤمنین نخستین بار به میزبانی شهرستان بابل آغاز شد.

خبرگزاری صدا و سیما: همایش ملی دارالمؤمنین نخستین بار به میزبانی بابل، میراث دار دین، فرهنگ و اقتصاد در دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان آغاز شد.آیت الله آملی لاریجانی، رئیس تشخیص مصلحت نظام مهمان ویژه این همایش است.

برگزاری نمایشگاه بزرگ تخصصی درباره بابل شناسی و تاریخ شهرستان و برپایی کارگاه‌های تخصصی صاحبان قلم و اندیشه درحاشیه این همایش ملی و تجلیل از فرهیختگان و صاحبان آثار و تالیفات و شخصیت‌های برتر علمی نیز از دیگر برنامه‌های این همایش است.

آیت الله محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در مازندران در این همایش با بیان اینکه این استان شخصیت‌های بزرگی را به جهان اسلام معرفی کرده است گفت: نه تنها بابل بلکه دیگر شهر‌های مازندران هم شخصیت‌های بزرگی را به جهان اسلام معرفی کردند که باید میراث دار خوبی از آثار ارزشمند این بزرگان علمی و دینی باشیم

استاندار مازندران در این مراسم نیز با بیان اینکه بابل یکی از شهر‌های مهم استان در حوزه‌های مختلف از جمله علمی فرهنگی و تجاری است، گفت: شهرستان بابل از دیرباز خواستگاه علما و فرازانگان بوده که هر کدام آثار ارزشمندی از خود بر جای گذاشتند.

حسینی پور افزود: بابل در هشت سال دفاع مقدس کارنامه خوبی از خود برجای گذاشته و تقدیم هزار و هفتصد شهید بهمراه ۹۰ شهید روحانی گواهی بر این ادعاست.

او با بیان اینکه بابل باید مورد توجه مسئولان ارشد کشوری برای ارتقا در بخش‌های مختلف قرار بگیرد گفت: هدف این همایش شناساندن موقعیت فرهنگی و تاریخی شهرستان بابل به نسل جوان است.

امام جمعه بابل نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این شهرستان در تاریخ، علمای بزرگی را تقدیم به جهان اسلام کرده است، گفت: بابل شهر دارالمومنین هست و مسئولان فرهنگی باید این موضوع را احیا کنند.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه دشمنان از هر مسیری بدنبال ضربه زدن به ارزش‌های دینی و اسلامی هستند، افزود: میراث فرهنگی گذشتگان باید احیا شود چرا که احیای چنین میراثی میتواند توطئه دشمنان را خنثی کنند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *