پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

انجام نخستین عمل پیچیده ستون فقرات در بابل

انجام نخستین عمل پیچیده ستون فقرات در بابل

     تیم جراحی دانشگاه علوم پزشکی بابل موفق شد برای نخستین بار در مازندران عمل پیچیده جراحی اختلال ساژیتال بالانس ستون فقرات را انجام دهد.

 

باشگاه خبرنگاران جوان: دکتر زهره وند جراح مغز و اعصاب وستون فقرات دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: خانم ۶۸ ساله باعلام شدید کمر درد، عدم راه رفتن و خمیدگی بسیار شدید که چندین بار در سال‌های قبل در مراکز دیگر تحت جراحی قرار گرفته بود و با توجه به عدم بهبودی و تشدید علایم بیمار و انحنای شدید ناحیه کمری به این مرکز مراجعه و پس از بررسی، کاندید جراحی بسیار پیچیده اصلاح ساژیتال بالانس، به صورت استوتومی‌های متعدد و فیوژن شد.

او افزود: جراحی این بانوی مازندرانی در دومرحله در مجموع ۱۲ ساعت در بیمارستان آیت الله روحانی (ره) بابل با لطف خدا به طور موفقیت آمیز با همکاری عالی تیم بیهوشی انجام شد.

دکتر زهره وند گفت: بیماری‌های ستون فقرات از دیسک و آرتروز ساده تا اختلالات شدید مانند کیفوز اسکولیوز و اختلال ساژیتال بالانس را شامل می‌شود که هرکدام درمان‌های متفاوتی دارند.

او افزود: برخی از اختلات انحراف ستون فقرات جز شدیدترین بیماری‌های ستون فقرات است که جراحی آن نیز بسیار پیچیده و طولانی می‌باشد و به همین دلیل در مراکز بسیار محدودی در تهران انجام می‌شود.

درمان بیماران مبتلا به اختلالات شدید ستون فقرات در بابل

دکتر سید ابراهیم حجازیان جراح مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بابل در حاشیه این جراحی، گفت: این عمل جراحی، جز عمل‌های پیچیده و بسیار سخت ستون فقرات همراه با خطرات قابل‌توجهی است که با موفقیت در بیمارستان آیت الله روحانی انجام شد.

او افزود: بیماران مبتلا به این نوع اختلالات می‌توانند در همین مرکز تحت درمان و جراحی قرار بگیرند و نیازی به مراجعه به شهر‌های بزرگتر ازجمله تهران نخواهند داشت.

انجام جراحی در ۲ مرحله

دکتر سید حسین حمیدی متخصص بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی بابل، گفت: این بیمار دارای بیماری قند، سابقه تشنج و آریتمی‌های متعدد بود که بیماری اختلال ستون فقرات هم موجب شده بود تا زندگی عادی این بیمار دچار مشکلات زیادی شود و به همین دلیل این جراحی برای بازگشت به یک زندگی طبیعی بسیار ضروری بود.

او افزود: جراحی بیمار با توجه به بیماری‌های زمینه ای، سن بیمار وهمچنین نوع جراحی خاص، کار تیم جراحی را بسیار پیچیده کرده بود که خدا رو شکر این جراحی در ۲ مرحله و با فاصله ۴۸ ساعت با موفقیت انجام شد.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *