پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

تجلیل مازندرانی‌ها از «پنجه طلای ایران»

پروفسور سید ابراهیم کتابچی، جراح برجسته ایران و جهان که به دلیل مهارت بی نظیر در جراحی مغز به پنجه طلا معروف است، در حاشیه کنگره بین‌المللی جراحان مغز و اعصاب در زادگاهش بابل تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سید ابراهیم کتابچی متولد ۱۳۲۴، جراح برجسته مغز و اعصاب ۷۸ ساله است. این جراح برجسته کشور بعد از گذراندن مقاطع تحصیلی خود در سال ۱۳۴۴ با رتبه ۲۷ وارد دانشگاه تهران شد، و در سال ۱۳۵۱ دانش آموخته شد.

دکتر کتابچی تخصص جراحی مغز و اعصاب را اوایل انقلاب در سال ۱۳۵۷ به اتمام رساند و به عنوان جراح مغز و اعصاب در بیمارستان سینای تهران استخدام و مشغول خدمت شد.

این جراح بزرگ مغز و اعصاب کشور از شاگردان ممتاز پروفسور مجید سمیعی بوده است. دکتر کتابچی علاوه بر کارهای خیرخواهانه، هر ساله یک شب از ماه مبارک رمضان را در مسجد محله خود در محله نقیب کلای شهر بابل ویزیت رایگان انجام می دهد که بیماران برای ملاقات با این پزشک از سراسر مازندران و ایران به بابل می آیند.

این چهره علمی تاکنون بیش از ۱۰۰ جراح مغز و اعصاب تربیت و تحویل جامعه داد.

پروفسور کتابچی یک چهره ملی است

استاندار مازندران در مراسم تجلیل از پروفسور سید ابراهیم کتابچی در دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: این جراح بزرگ دارای روح چند بُعدی است و در حوزه‌های مختلف پزشکی، اجتماعی و خیرخواهانه اقدامات ارزشمندی در کشور انجام داد.

سید محمود حسینی پور افزود: این جراح برجسته کشور بیماران زیادی را درمان کرده و مطب وی پناهگاهی برای بیماران نیازمند است.

این مقام مسوول ادامه داد: پروفسور کتابچی شاگردان زیادی تربیت کرده که در حال حاضر همانند استاد خود در حال خدمت رسانی به بیماران هستند.

به گزارش ایرنا، ۲۵۰ جراح برجسته مغز و اعصاب ایران به همراه چند کشور جهان برای شرکت در کنگره بین‌المللی جراحان مغز و اعصاب در بابل با ارسال ۱۰۰ مقاله علمی و پزشکی در حوزه های نوین علوم مغز و اعصاب به دبیرخانه این کنگره در بابل گرد هم آمدند.

این کنگره بین المللی و کشوری جراحان مغز و اعصاب به مدت سه روز از تاریخ ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار می شود.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *