پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

دریافت مجوز راه اندازی دانشکده داروسازی در بابل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از دریافت موافقت اصولی تاسیس دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد.

 

دکتر سیدعلی مظفرپور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه از حدود ۴۰ سال پیش، مسئولین دانشگاه، پیگیری‌های زیادی در خصوص کسب مجوز دانشکده داروسازی انجام دادند، اما در پیچ و خم اداری، این مجوز به بابل داده نشد، گفت: در یکسال گذشته با پیگیری‌های منظم دانشگاه و کمک‌هایی که مسئولین انجام دادند، موافقت اصولی دانشکده داروسازی کسب شد.

او افزود: از حدود ۶۰ دانشگاه علوم‌پزشکی کشور، تنها ۲۲ دانشکده داروسازی وجود دارد که این دانشکده‌ها در ۲۷ دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور وجود دارند که نشان از اثرگذاری بالای دانشکده داروسازی در ارتقای علمی دانشگاه‌ها دارد.

مظفرپور گفت: همانند سایر دانشکده‌های داروسازی، توسعه علمی و پژوهشی و نیز ایجاد زمینه تاسیس شرکت‌های داروسازی و اشتغال زایی در شهرستان بابل، از نکات مثبت این دانشکده خواهد بود.

او افزود:اعطای مجوز داروخانه دولتی سرپایی در آینده (طبق قانون دو سال پس از تاسیس دانشکده داروسازی) که امکان عرضه دارو‌های خاص و کمیاب را فراهم می‌کند، مردم این شهر و استان را از مراجعه به داروخانه سیزده آبان تهران و سایر داروخانه‌های دولتی کشور، بی نیاز کرده و از مزیت‌های بسیار مهم دانشکده داروسازی می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: اگرچه در حال حاضر در این دانشگاه حدود ۲۰ عضو هیات علمی با تخصص داروسازی حضور دارند، این دانشکده از حضور سایر متخصصان داروسازی استقبال خواهد کرد.

او افزود: در یکسال گذشته مرکز تحقیقات علوم دارویی و نیز مرکز رشد و نوآوری گیاهان دارویی و دارو‌های گیاهی در دانشگاه علوم پزشکی بابل راه اندازی شد که به عنوان بخشی از مجموعه دانشکده داروسازی می‌باشد.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *