پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

شروع بکار مجدد تکمیل ساختمان جدید بیمارستان شفیع زاده امیرکلا بابل

شروع بکار مجدد تکمیل ساختمان جدید بیمارستان شفیع زاده امیرکلا بابل

     رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از شروع بکار مجدد تکمیل ساختمان جدید بیمارستان کودکان شفیع‌زاده امیرکلا، خبر داد.   

خبر گزاری آریا: دکتر مظفرپور گفت: با جذب بودجه 300 میلیارد ریالی از وزارت بهداشت ساختمان نیمه کاره بیمارستان جدید، با انتخاب پیمانکار، مجددا شروع به کار کرد.     
دکتر سیدعلی مظفرپور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان داشت: از محل سفر ریاست جمهوری در اسفند 1400 به مبلغ 100 میلیارد ریال دیگر به این پروژه اختصاص داده شده است، که امیدواریم این پروژه روند سریعتری به خود بگیرد.
وی ادامه داد: کلنگ ساختمان نوین امیرکلا، در زمینی به مساحت 700 مترمربع و زیر بنای 3500 متر مربع در 5 طبقه و با ظرفیت 120 تخت، در سال 1395 به زمین زده شد، که متاسفانه به علل مختلف، از حدود 2 سال قبل کارهای ساختمانی متوقف شد.       
این مسئول افزود: با توجه به اینکه این بیمارستان خدمت رسانی به بخش عمده ای از بیماران کودک در استان های شمالی کشور را انجام می دهد، شروع به کار مجدد و اتمام این پروژه، نقش مهمی در ارتقای سلامت در شمال کشور خواهد داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه تعداد بیماران مراجعه کننده در سال 1400 به بیمارستان کودکان امیرکلا (شامل بیماران بستری، مراجعه به درمانگاه و پاراکلینک) 73 هزار و 735 بیمار بوده است، اذعان داشت: از این تعداد حدود 60 درصد از بابل و 40 درصد از دیگر شهرهای استان مازندران و استان های همجوار به این مرکز مراجعه نمودند.           
دکتر سیدعلی مظفرپور گفت: با راه اندازی ساختمان نوین  بیمارستان کودکان شفیع زاده امیرکلا، بعضی از بخش‌ها به ساختمان جدید منتقل و بعضی از بخش‌ها در مکان فعلی باقی خواهند ماند و در نهایت ظرفیت بیمارستان از 144 تخت فعال به 180 تخت فعال خواهد رسید.

 

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *