پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

کرسی‌های بابل در مجلس دوازدهم به حسن حسن‌نتاج و احمد فاطمی رسید

مردم شهرستان بابل برای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی «حسن حسن‌نتاج صلح‌دار» و «احمد فاطمی» را به عنوان ۲ چهره جدید در بین نمایندگان استان راهی خانه ملت کردند.

 

ایرنا: حوزه انتخابیه بابل به عنوان یکی از سه حوزه انتخابیه دارای ۲ کرسی نمایندگی از مازندران در مجلس شورای، انتخابات مجلس دوازدهم را با تغییر هر ۲ کرسی نسبت به دوره یازدهم مجلس پشت‌سر گذاشت.

بنا بر اعلام ستاد انتخابات کشور در حوزه انتخابیه بابل از ۱۵۸ هزار و ۲۹۶ رأی ماخوذه صحیح، حسن حسن‌نتاج صلح‌دار با ۶۹ هزار و ۷۲ رأی به عنوان نفر اول انتخابات و احمد فاطمی با ۴۰ هزار و ۹۳۸ رأی به عنوان نفر دوم این حوزه انتخابیه راهیِ مجلس دوازدهم شدند.

در شهرستان بابل حدود ۴۰۱ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند که در ۵۲۱ شعبه اخذ رأی امکان رأی دادن برای آن‌ها فراهم شده بود.

۴۹ نامزد از حوزه انتخابیه بابل در فرآیند انتخابات وازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای کسب یکی از ۲ کرسی نمایندگی بابل در خانه ملت رقابت داشتند.

مهدی سعادتی و علی کریمی فیروزجایی نمایندگان بابل در مجلس یازدهم بودند که علی کریمی فیروزجایی به دلیل تایید نشدن صلاحیت از حضور در انتخابات باز ماند و مهدی سعادتی نیز در رقابت با حسن‌نتاج و فاطمی نتوانست پیروز شود و دومین حضورش در بهارستان را ثبت کند.

مردم این حوزه انتخابیه در انتخابات مجلس یازدهم نیز تغییر در هر ۲ کرسی نمایندگی را رقم زده بودند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *