پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

فرماندار بابل: ۱۳۴ روستای بابل فاقد آب آشامیدنی سالم است

فرماندار بابل بابیان این که، ۱۳۴ روستای این شهرستان فاقد آب آشامیدنی سالم و باکیفیت است، گفت: مسوولان امر برای رفع این چالش تدبیر کنند.

 

خبرگزاری ایرنا: قاسم عزیززاده گرجی روز یکشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان در فرمانداری بابل بیان کرد: هرچند روستاهای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان بابل در تامین آب آشامیدنی سالم مشکلی ندارند اما ۱۳۴ روستای زیر ۲۰ خانوار بابل آب شرب سالم و بهداشتی ندارند که این مهم در توزیع اعتبارات باید دیده شود.

وی گفت : اصلاح شاخص‌ها در توزیع اعتبار در کمیته برنامه‌ریزی‌ها فراتر از شهرستان یک ضرورت است و به خاطر نقص این شاخص‌ها شهرستان بابل در جذب اعتبار متوازن عقب مانده است.

فرماندار بابل افزود : چون شهرستان بابل در برخی از موارد بر اساس شاخص‌هایی که اعلام کردند جلوتر است اعتبار متوازن به این شهرستان تعلق نمی‌گیرد و محرومیت این شهرستان دیده نمی‌شود. وی بیان داشت: به عنوان مثال بر اساس شاخصی که زمینه برخورداری اعتبار متوازن را فراهم می‌کند به ۸۰ درصد آب شرب سالم برای شهرستان‌ها باید اعمال شود که ۲۰ درصد باقیمانده روستاها برای بابل با ۱۳۴ روستا است که آمار زیادی است.

نماینده عالی دولت در بابل اظهار داشت: این شاخص‌های نادرست در خصوص راه های ارتباطی هم اعمال شد که شهرستان بابل دارای یک هزار و ۲۰۸ کیلومتر جاده است که با راه مواصلاتی چند شهرستان بابل برابری می کند. وی گفت: در توزیع اعتبارات باید بر اساس جمعیت و وسعت شهرستان باشد در غیر این صورت محرومیت‌های شهرستان بابل ادامه‌دار خواهد بود.

فرماندار بابل بیان داشت: مطالبه جدی ما این است که به همان اندازه که اعتبار مازندران افزایش می‌یابد همان درصد افزایش برای اعتبار بابل هم لحاظ شود.

خدمات بابل فرا شهرستانی است

فرماندار بابل بیان کرد: در حال حاضر برخی از مراکز خدماتی و درمانی بابل حدود نیمی از خدمات خود را به افراد غیر بومی ارائه می‌دهند.

عزیززاده گرجی گفت : بیش از ۴۰ درصد از مراجعه کنندگان به مراکز درمانی بابل از غرب مازندران هستند و این در حالی است که اعتبار اختصاصی به دانشگاه علوم پزشکی بابل فقط برای جمعیت شهرستان است. وی افزود : در زمان حاضر برخی از طرح‌ها در بابل در حوزه مدرسه سازی ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به خاطر دو درصد باقیمانده طرح‌ها لنگ اعتبار و افتتاح می‌باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد : در این مقطع زمانی انتظار ما از مدیران شهرستانی آن است که بدون وقفه و با پیگیری مستمر برای جذب اعتبار شهرستان تلاش کنند و مدیران ارشد شهرستان با کمک نمایندگان در جذب اعتبار ملی تلاش می‌کنند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *