پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

بازداشت زوج کلاهبردار میلیاردی در بابل

سردار مرتضی میرزایی گفت: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری از رانندگان خودرو‌های سنگین و حمل بار توسط یک زوج ناشناس در شهرستان بابل، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: این افراد با بهانه حمل بار از مقصد بابل به سایر استان‌های کشور، رانندگان خودرو‌های مورد نظر که غالبا بومی این استان نبودند را به مقصد‌های نامعلوم کشانده و پس از سرقت اطلاعات و حساب بانکی آنان با شیوه‌ای متقلبانه از محل متواری می‌شدند.

فرمانده انتظامی مازندران، خاطرنشان کرد: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه با همکاری کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان و شهرستان بابل متهمان شناسایی و در عملیاتی ضربتی به دام افتادند.

سردار میرزایی افزود: متهمان ضمن کلاهبرداری از رانندگان خودرو‌های حمل بار با درج آگاهی فروش تجهیزات کشاورزی در سایت‌های شیپور و دیوار به قیمتی پایین‌تر از نرخ بازار، خریداران را به آن شهرستان کشانده و با دریافتی مبلغی تحت عنوان بیعانه از محل متواری می‌شدند.

او گفت: این زوج کلاهبردار در بازجویی‌های به عمل آمده به ۲۰ فقره کلاهبرداری مجموعا به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال از شهروندان اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران در خاتمه با بیان این که کلاهبرداران معمولا با پیشنهاد‌های اغوا کننده طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند، از مردم خواست: از اعتماد به افراد ناشناس خودداری کرده و در صورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *