پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

توت فرنگی بابل نشان دار شد

مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت: یک فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی در زمینه کشت توت فرنگی به مساحت ۵هزار مترمربع در روستای کپورچال این شهرستان صادر شد.

محسن علی گل زاده افزود: این طرح با هدف ترغیب و تشویق زنان روستایی به سمت تولید محصول سالم با برگزاری کارگاه آموزشی در قالب سایت محصول گواهی شده توت فرنگی با همکاری اداره استاندارد و دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان اجرا شد.

او با بیان اینکه آزمون آب و خاک قبل از کشت محصول انجام می‌شود، ادامه داد: کنترل آفات و بیماری‌ها در این طرح با استفاده از سموم بیولوژیک بوده و از کود‌های آلی و سبز بجای کود شیمیایی استفاده می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل افزود: صدور نشان استاندارد، برای کاهش استفاده از سموم و آلاینده‌های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی است.

علی گل زاده گفت: محصولات گواهی شده و نمونه برداری شده براساس عدم استفاده و یا مصرف در حد مجاز نهاده‌های شیمیایی است و آنالیز و کنترل عدم وجود فلزات سنگین، نیترات، باقیمانده آفت کش‌ها و سایر موارد مطابق با استاندارد‌ها و آیین‌نامه‌های مربوطه صورت می‌گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل در پایان اظهار امیدواری کرد بتوانیم با بکارگیری این استانداردها، ضمن افزایش کیفیت محصولات کشاورزی، در جهت ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی گام برداریم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *