پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

کوچ تیم فوتبال رایکا از بابل؛ از شایعه تا واقعیت

کوچ تیم فوتبال رایکا از بابل؛ از شایعه تا واقعیت

    به گزارش ایرنا؛ تیم فوتبال رایکا که بعد از آخرین بازی فصل گذشته خود توانست با یک امتیاز بیشتر از خطر سقوط به دسته دوم در امان بماند، دچار حاشیه هایی شده که سرنوشتش را در ماندن یا مهاجرت از بابل به خبر اول شهرستان تبدیل کرده است.

    بعد از رسانه‌ای شدن فروش تیم فوتبال رایکا در اوایل تیر ماه امسال ، عده‌ای از بابلی ها برای خرید این تیم و حفظ آن در شهرستان پیشقدم شدند و با ارسال نامه کتبی به اداره ورزش و جوانان بابل  آستین همت را برای خوشحالی هواداران بالا زدند ، اما بعد از نشستی که با حضور مالکان و خریداران به همراه رئیس اداره ورزش و جوانان بابل و رییس هیات فوتبال این شهرستان  برگزار شد طرفین بر سر قیمت و نحوه پرداخت مبلغ به مالکان  به توافق نهایی نرسیدند و اکنون مالکان که فروش تیم، تصمیم نهایی آنها محسوب می شود ، مدعی فروش این تیم  به یک باشگاه نوشهری هستند.

 واگذاری رایکا به مالک موج سواران نوشهر

    علی اکبر جعفرنژاد یکی از مالکان تیم فوتبال رایکا به خبرنگار ایرنا گفت که تیم به مبلغ ۲۴ میلیارد تومان به مالک موج سواران نوشهر فروخته و کار خروجی آن هم انجام شده است . وی افزود :  فقط یک امضا باقی مانده است که که امروز شنبه انجام و فروش رایکا به نوشهر قطعی  می‌شود .

    جعفرنژاد گفت : رایکا یک  تیم  خصوصی است و کسی نمی تواند مانع از فروش این تیم شود و نشست هایی هم که با خریداران برگزار کردیم بر سر قیمت  و نحوه پرداخت پول به توافق نرسیدیم . وی توضیح داد :  خریداران حاضر به پرداخت هشت میلیارد تومان برای خرید تیم بودند و برخی هم بحث تهاتر را مطرح کرده بودند که برای ما قابل پذیرش نبود .

    جعفرنژاد گفت :  هیات فوتبال شهرستان زمانی می تواند با خروج تیم مخالفت کند که خودشان برای حفظ تیم  سرمایه‌گذاری را معرفی کنند که توان خرید داشته باشد و در غیر این صورت اگر مخالفت کنند کار به وزارت کشور و فیفا کشیده می‌شود . وی افزود : حتی اگر تا پایان وقت امروز ۱۸ تیر ماه هم خریداری از بابل حاضر شود که این تیم را بخرد و پول آن را پرداخت کند ما بر اساس زمانی که از موج سواران نوشهر گرفتیم آن را فسخ و تیم را به یک بابلی واگذار می کنیم.

 تیم رایکا باید در بابل می ماند

 رئیس هیات فوتبال شهرستان بابل گفت:  تحت هیچ شرایطی حاضر به انتفال  تیم رایکا به خارج از بابل نیستیم و این تصمیم ما قطعی است.

    مهدی بادی کناری بیان کرد: سه جلسه‌ای که با حضور مالکان و خریداران برگزار شد  توافق نهایی حاصل نشده و برخی از خریداران در حال جمع‌بندی می باشند. وی گفت :  افراد جدید دیگری هم به ما مراجعه کردند که خواهان خرید تیم فوتبال رایکا هستند که تلاش ها ادامه دارد.

     بادیکناری افزود :  رایکا فرزند بابل است و باید در این شهر حفظ شود و هر روز جمع زیادی از هواداران بابلی  به دفتر هیات فوتبال مراجعه و خواهان حفظ این تیم در شهرستان هستند. وی اظهارداشت:  علی رغم محدودیت های مالی با استفاده از ظرفیت شهرستان و اعتبارات دولتی  زمین ورزشگاه هفت تیر بابل  در پنج بازی آخر تیم فوتبال رایکا که میزبان بود در اختیار این تیم قرار گرفت که موفق شدند ۱۳ امتیاز از این پنج بازی کسب کنند که این موضوع رمز ماندگاری رایکا در لیگ دسته اول  بود.

    بادی کناری گفت : مدیران ارشد شهرستان مصمم هستند در چارچوب قانون برای حفظ این تیم در بابل تلاش کنند

    تیم فوتبال دسته اولی رایکا بابل فصل گذشته با ۳۸ امتیاز تنها با اختلاف  یک امتیاز از خطر سقوط به دسته دوم در امان بمانند. ۲۰ مرداد ماه جاری زمان قرعه کشی بازی های لیگ دسته اول فوتبال و اول شهریور ماه زمان آغاز مسابقات می باشد.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *