پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

افتتاح سه پروژه زیربنایی کشاورزی در بابل

افتتاح سه پروژه زیربنایی کشاورزی در بابل همزمان با روز ملی روستا و عشایر

     مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت: همزمان با روز ملی روستا و عشایر سه پروژه زیربنایی بخش کشاورزی با اعتبار 8 میلیارد و 460 میلیون ریال در این شهرستان افتتاح می شود.

خبرگزاری موج مازندران؛ محسن علی گل زاده مدیر جهاد کشاورزی بابل اظهار داشت: همزمان با گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر، سه پروژه زیربنایی کشاورزی با اعتبار هشت میلیارد و 460 میلیون ریال با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در شهرستان بابل افتتاح و بهره برداری می شود.

وی ادامه داد: پروژه های افتتاحی شامل احداث کانال بتنی لاینینگ انتقال آب به مزارع به طول یک هزار و 850 متر در روستاهای روشن آباد، چمازکلا و سفید طور این شهرستان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل با اشاره به اینکه انتقال آب با لوله به مزارع یکی از طرح‌هایی است که می‌تواند در بهبود وضعیت کشاورزی نقش مؤثری داشته باشد، تصریح کرد: با اجرای پوشش بتنی کانال های اراضی تسطیح شده، راندمان توزیع و انتقال آب افزایش یافته و هدر رفت آب کاهش می یابد و مدیریت توزیع آب مناسب تر و از رشد علف های هرز جلوگیری می شود.

وی بیان داشت: با بهره برداری از این پروژه ها در 4 روستای این شهرستان 83 خانوار از مزایای آن  بهره مند می شوند.

علی گل زاده با اشاره به نظارت مستمر کارشناسان امور فنی و زیربنایی این مدیریت بر اجرای طرح های زیربنایی بخش کشاورزی، گفت: جهاد کشاورزی از تمام توان و ظرفیت موجود برای رشد و اعتلای کشاورزی، رسیدن به اهداف سازمانی، کشاورزی پایدار، توسعه بخش کشاورزی، رونق تولید و امنیت غذایی استفاده می کند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *