پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

دو محکوم قتل عمد در بابل از چوبه دار رهایی یافتند

با همت شورای حل اختلاف بابل دو محکوم قتل عمد از چوبه دار رهایی یافتند

 

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری، اظهار داشت: دو متهم به ارتکاب قتل عمد در حوزه قضایی بابل با اعلام رضایت قطعی از سوی اولیای دم ازمجازات قصاص نفس رهایی یافتند.

وی افزود: با ورود کارگروه شهرستانی پیگیری صلح در پرونده‌های قتل و با همت اعضای شعبه صلحی شورای حل اختلاف مستقر در زندان بابل به لحاظ اعلام رضایت از سوی اولیای دم، جنبه حق‌الناسی پرونده‌های مزبور منتفی شده است، ولی روند تکمیل تحقیقات مقدماتی در راستای جنبه عمومی جرایم ارتکابی ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به تلاش گروه‌های پویش صلح با محوریت اعضای شورای حل ختلاف و نیز کارکنان اداره کل زندان‌های استان، با هدف گسترش فرهنگ و سنت حسنه صلح، بخشایش و رضایت  تاکید کرد: تحقق مصالحه و سازش در همه پرونده‌ها به خصوص در پرونده های مهم، نقش بی‌بدیلی در ایجاد تعادل وآرامش مورد نیاز جامعه و برقراری فضای دوستانه و مسالمت‌آمیز در بین آحاد اجتماع خواهد داشت.

اکبری ادامه داد: فراهم کردن ترتیبات و تمهیدات لازم به منظور افزایش میزان صلح و سازش در همه پرونده‌ها به ویژه پرونده‌های قتل عمد، مورد توجه خاص دستگاه قضایی استان مازندران است.

وی با بیان اینکه عفو و اصلاح ذات‌البین در آموزه‌های دینی نیز مورد تاکید قرار گرفته است و از اولیای دم  به دلیل اعلام گذشت و تسهیل کنندگان فرایند سازشی به خصوص اعضای شورای حل اختلاف قدردانی کرد.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *