پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو
نوزاد

تولد 2۷۰۰ فرزند در مرکز ناباروری بابل

تولد 2۷۰۰ فرزند در مرکز ناباروری بابل

رئیس مرکز ناباروری فاطمه الزهرا (س) بابل از تولد ۲ هزار و ۷۳۳ فرزند در این مرکز خبر داد و گفت: زوج‌های نابارور می توانند از طرح‌های حمایتی بنیاد برکت و بسیج برای حل مشکلات ناباروی خود استفاده کنند.

صدیقه اسماعیل‌زاده رئیس مرکز باروری و ناباروری فاطمه الزهرا (س) بابل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل با تاکید بر اهمیت مسأله جوانی جمعیت اظهار کرد: هر کشوری برای ارتقاء رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیاز به نیروهای جوان و جمعیت جوان دارد این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی‌های وسیع دارد.

وی با بیان اینکه مرکز فاطمه الزهرا (س) بابل با وجود پزشکان متخصص و فوق‌تخصص، ماماها و کارشناسان آماده ارائه خدمات است، گفت:  پزشکان متخصص و فوق‌تخصص این مرکز برای پیشگیری، درمان، سلامت بارداری و سلامت دوران بارداری با طرح‌های مختلف آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز این استان و استان‌های همجوار است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: فعالیت تخصصی بخش نازایی این مرکز از سال ۱۳۷۵ شروع و با ارتقاء تجهیزات و افزایش مراجعه‌کنندگان درمان نازایی با روش IO تحریک تخمک‌گذاری، IUI  تلقیح داخل رحمی، IVF  لقاح داخل آزمایشگاهی از سال ۱۳۷۷، ICSI  تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم از سال ۱۳۷۹ مشغول ارائه خدمت است.

وی عنوان کرد: مرکز درمانی تخصصی ناباروری حضرت فاطمه الزهرا (س) با تشکیل حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ پرونده در طی ۲۶ سال خدمات بی‌نظیری را ارائه می‌کند و این مرکز جز  مراکز صاحب‌نام در بین مراکز ناباروری در سطح کشور است که طی این مدت با روش‌های حمایتی ۲ هزار و ۷۳۳ فرزند به دنیا آمدند.

اسماعیل‌زاده یادآور شد: بیمارستان فاطمه الزهرا(س) سالانه پذیرای زوج‌های نابارور از اقصی نقاط کشور به ویژه استان‌های همجوار گلستان، تهران، گیلان، سمنان و… است.

رئیس مرکز درمانی فاطمه الزهرا (س) بابل بیان کرد: این مرکز در سال ۹۶ توسط هیأت امنای ارزی وزارت بهداشت مجددا به بروزترین تجهیزات در زمینه آزمایشگاه IVF و اتاق عمل نازایی مجهز شد و در حال حاضر این مرکز دارای ۳۵ تخت مصوب است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری، در حال انجام تحقیق و پژوهش و انجام پروژه‌های تحقیقاتی بالینی و پایه در حیطه بهداشت باروری است.

وی اضافه کرد: مرکز درمانی تخصصی ناباروری و باروری فاطمه الزهرا(س) وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بابل با امکانات و تجهیزات پیشرفته و حمایت‌های مالی دولت در قالب طرح حمایتی، طرح برکت، طرح بسیج در خدمت همشهریان گرامی است.

اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه طرح حمایتی ۹۰ درصدی وزارت بهداشت به عنوان طرح حمایتی زوج‌های نابارور در این مرکز اجرایی شد، تصریح کرد:  این طرح از سال گذشته توسط بیمه پایه زیر پوشش قرار گرفته و ۹۰ درصد هزینه را بیمه‌های پایه تامین سلامت می‌پردازد.

 این مسؤول با اشاره به اینکه تاکنون هزار و ۸۵۷ زوج از اﯾﻦ ﻃﺮح اﺳﺘﻔﺎده کردند، ادامه داد: زوج‌های که زیر ۴۲ سال دارند و یک نفر از زوجین تابعیت ایرانی داشته باشد و در صورتی که با داشتن فرزند بتواﻧﻨﺪ برای فرزند بعدی هم اقدام کنند، شامل دریافت خدمات از طرح حمایتی ۹۰ درصد می‌شوند.

وی  بیان کرد: طرح برکت از سوی دفتر نهاد مقام معظم رهبری با سیاست فرزندآوری جهت ارتقاء نرخ باروری و رفع مشکل مالی مراجعان شهری و روستایی نیازمند و کم‌درآمد، از مهر ماه سال۹۴ در این مرکز اجرا شده است.

رئیس مرکز درمانی فاطمه الزهرا (س)  بابل اظهار کرد: تاکنون حدود هزار نفر در طرح برکت ثبت‌نام کردند که ۱۲۴ نفر باردار شدند و زوج‌های که فرزندی نداشته باشند  ساکن شهر و روستا باشند و همچنین خانم حداکثر ۳۵ سال داشته باشد می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

اسماعیل‌زاده  ادامه داد: این طرح‌ها با تلاش مسؤولان، متخصصان و همکاران این مرکز ادامه دارد که با استقبال چشمگیر زوج‌های نابارور مواجهه و منجر به افزایش تعداد مراجعان به مرکز شده است.

وی گفت: در طرح بسیج زوج‌هایی که عضو بسیج شهری و روستایی باشند و هر دو ازدواج اول و فرزندی نداشته باشند و خانم زیر ۴۲ سال باشد می‌توانند در این طرح شرکت کند که همه هزینه‌های درمانی وی رایگان خواهد شد.

رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا(س) افزود: با توجه به استقبال روزافزون مردم شریف استان مازندران و استان‌های همجوار و حضور پزشکان متخصص و فوق‌تخصص در درمانگاه فوق‌تخصصی، ضرورت توسعه مرکز از نظر مکانی کاملا محسوس است.

اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در این منطقه شایع بوده و نیاز به ریشه‌یابی دارد مشکلات اختلالات قاعدگی از دوران بلوغ درخانم‌ها و دختران دبیرستانی بوده است، بیان کرد: تعداد زیادی به این مرکز مراجعه کردند که با بررسی‌های انجام‌شده و درمان‌های اولیه توانستیم مشکلات ناباروری آنها را حل کنیم و مانع عوارض بعدی مشکلات باشیم.

وی افزود: این مرکز توانست در زمینه‌های مختلف از جمله مشاوره قبل بارداری، مشاوره حین بارداری، سلامت باروری و جلوگیری از ناباروری در حد بالایی در این منطقه خدمات ارائه دهد.

به گزارش فارس، مرکز درمانی تخصصی ناباروری حضرت فاطمه الزهرا (س) از واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل است، که در سال ۱۳۷۱ به همت والای آقای حاج سید مهدی کابلی، احداث و توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل تجهیز شده است.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *