پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

خرید تضمینی برنج پرمحصول در بابل و مازندران

خرید تضمینی برنج پرمحصول مازندران توسط دولت آغاز شد

     رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آغاز خرید تضمینی برنج پرمحصول کشاورزان این استان با همکاری دولت خبر داد. ‎

 

حسن عنایتی با اشاره به افزایش میزان تولید محصول در سال زراعی جاری، افزود: در راستای حمایت از تولید داخلی، با پیگیری استاندار مازندران، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و وزیر جهاد کشاورزی، مازندران برنج مصرفی دستگاه های دولتی، ارگان ها و بیمارستان ها را تامین خواهد کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا با همکاری سازمان اتکا و سازمان تعاون روستایی استان مقدمات خرید ۵۰ هزار تن برنج پرمحصول از نوع ندا و شیرودی در مازندران آغاز شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: اکنون هفت مرکز در شهرهای آمل، بابل، ساری، قائمشهر، میاندرود، بهشهر و نکا کار خرید برنج پرمحصول مازندران را بر عهده دارند و بنا داریم چهار مرکز دیگر را نیز در استان راه اندازی کنیم تا کار خرید با سرعت بیشتری انجام شود.

عنایتی، قیمت هر کیلوگرم برنج ندا و شیرودی با هشت تا ۱۰ درصد شکستی را به ترتیب ۳۳ هزار تومان و ۴۱ هزار و ۸۰۰ تا ۴۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نحوه پرداخت نیز به صورت نقدی خواهد بود و ظرف مدت ۱۵ روز کاری، پول کشاورزانی که محصولات خود را به مراکز خرید تحویل داده اند به حسابشان واریز خواهد شد.

وی پیش بینی کرد امسال بیش از ۵۰ هزار تن برنج پرمحصول و مازاد بر نیاز مصرف، از کشاورزان مازندرانی خریداری شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ابراز امیدواری کرد تمامی مراکز پرمصرف بتوانند برنج مصرفی و مورد نیاز خود را از کشاورزان استان تامین کنند و این روند در سال زراعی جدید نیز تداوم داشته باشد.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *