پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو
کرونا

یورش بی‌سابقه کرونا و انتشار بیانیه مهم دانشگاه علوم پزشکی بابل

یورش بی‌سابقه کرونا و انتشار بیانیه مهم دانشگاه علوم پزشکی بابل

طبق آمار روز گذشته از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل «دانشگاه علوم پزشکی بابل»:

در حال حاضر ۶۴۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند. در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۹ بیمار جدید بستری و ۱۲۴ بیمار هم ترخیص شدند. ۵۱ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

بیانیه دانشگاه به این شرح است:

مردم شریف شهرستان بابل و مسئولین محترم ادارات شهرستان

ضمن تبریک اعیاد پربرکت ذی الحجه، به استحضار می‌رساند متأسفانه خیز جدید بیماری کرونا با گونه دلتا در استان و شهرستان منجر به  اشغال ظرفیت تختهای بیمارستانی موجود شده است و ارائه خدمت به بیماران با ایثار کادر سلامت و به دشواری انجام می شود.

در این شرایط خطرناک، بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی و ادامه برگزاری تجمع های خانوادگی و اجتماعی و رفت و آمدها باعث افزایش تصاعدی تعداد بیماران و افزایش مرگ و میر می شود.

لازم است توجه کنیم که حتی اگر تخت جدید از طریق بیمارستانهای صحرایی اضافه شود، پرسنل مجرب برای ارائه خدمت در اختیار نخواهد بود و توان کارکنان موجود هم به علت خستگی شدید جسمی و فکری، روز به روز کمتر می شود.

ما درک می کنیم که استمرار محدودیتها برای مردم باعث خستگی شده است، اما  استمرار کار شبانه روزی، مشاهده بیماری و درگیری خانواده ها و مرگ هموطنان، مدافعان سلامت را نیز به شدت فرسوده کرده است.

مراکز درمانی ما از ۱۸ ماه پیش تاکنون بی‌وقفه در حال خدمت به بیماران کرونایی و غیر کرونایی بوده اند و مدافعان سلامت در این مدت فرصت استراحت و تجدید قوا نداشته اند.

ما از شما هموطنان فهیم انتظار داریم با برگزاری و حضور در تجمع های مختلف و بی توجهی به دستورالعملهای بهداشتی پای این دشمن منحوس را به خانواده خود باز نکنید.

 اگر شما سنگر مقابله با ویروس را ترک کنید، مدافعان سلامت به تنهایی قادر به محافظت از جان خیل آسیب دیدگان از حملات ویروس نخواهند بود.

ما همچنان تا پای جان برای انجام وظیفه خواهیم ایستاد، اما ظرفیت و توان مجموعه درمان محدود و در حال اشباع است.

دردمندانه هشدار می دهیم که در صورت تداوم بی تفاوتی و سهل انگاری عمومی، به زودی تعداد بیماران بدحال منتظر تخت در پشت درب بیمارستانها افزایش یافته و شرمساری و پشیمانی آن برای  دعوت کنندگان به تجمع و اجابت کنندگان نقض دستورالعمل ها خواهد ماند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *