پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

نماینده بابل؛ واردات بی‌رویه برنج در زمان برداشت ظلم بزرگی به کشاورزان ‏است

واردات بی‌رویه برنج در زمان برداشت ظلم بزرگی به کشاورزان ‏است.

مهدی سعادتی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بابل اظهار کرد: دولت سیزدهم عزم جدی برای توسعه پایدار دارد و در راستای نیل به این امر مهم، کارهای زیرساختی متعددی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: اگر یک مدیر با دخالت یک نماینده منصوب شود در صورت ضعف در عملکرد، آن نماینده مجلس باید پاسخگو باشد. نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید نمایندگان در انتصاب مدیران دخالت کنند، چراکه حق انتصاب با دولت است.

سعادتی به فاجعه بزرگ انجیلسی اشاره کرد وافزود: انجیلسی از جمله معضلات شهرستان بابل است که باید در آینده نزدیک حل گردد هرچند که در حال حاضر بسیاری از فرایندهای مدنظر برای ارائه طرح های جامع مرتفع گردیده است وبه عنوان یک مشکل جدی در کشور مطرح گردیده است اما تا رسیدن به نتایج خوب فاصله هایی است که امیدداریم هرچه سریعتر حل شود.

وی تصریح کرد: شهرستان بابل دارای پتانسیل های بالقوه فراوانی است که باید با کمک مسئولان به فعل تبدیل گردد تا این شهرستان به روزهای شکوفایی خود دست یابد.

سعادتی با انتقاد از واردات بی رویه برنج در زمان برداشت گفت: پیش از این نیز دولت با کاهش سود بازرگانی خود از محل واردات برنج از ۶درصد به یک‌درصد موافقت کرده بود که با توجه به مصوبه مجلس مبنی‌بر کاهش تعرفه گمرکی واردات برنج از ۴به یک درصد، هزینه واردات برنج را تا ۸درصد برای واردکنندگان کاهش داده است. هرچند که این واردات شاید بتواند بازار را تامین کند اما زمان غلط واردات به نفع دلالان خواهد بود که دولت باید به آن توجه کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عقب ماندگی‌های این شهرستان در سال‌های اخیر آن قدر زیاد بوده که با بودجه‌های شهرستانی قابل حل نیست وبه عزم ملی نیازمند است.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *