پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

سرپهلوانی لوچوکاران بابلی در مسابقات کشتی پهلوانی لوچو

پرونده دومین دوره مسابقات کشتی پهلوانی لوچو جام شهدای ششم بهمن آمل در شهرستان آمل با کسب عنوان سرپهلوانی لوچوکاران بابلی بسته شد.

دومین دوره این مسابقات با رقابت بیش از ۱۲۰ لوچوکار عنوان دار مسابقات کشتی آزاد، ساحلی و پهلوانی کشور در ۵ وزن پهلوانی ۶۵، ۷۵، ۸۵، ۹۵ و +۹۵ و دو وزن سرپهلوانی -۸۵ و بالاتر از ۸۵ کیلوگرم طی دو روز درسالن پیامبراعظم (ص) آمل برگزار شد.

جمعه شب و در پایان این مسابقات در وزن -۶۵ کیلوگرم ” مهران خانلری” از جویبار، در وزن -۷۵ کیلوگرم ” علی اکبر زرودی” از عباس آباد، در وزن -۸۵ کیلوگرم ” حسین خداکرمی” از نور، در وزن -۹۵ کیلوگرم ” سحان اصغری و +۹۵ کیلوگرم” سهیل قلی پور” هر دو از بابل با برتری برابر همه حریفان خود عنوان سرپهلوانی را از آن خود کردند.

همچنین در رقابت برای کسب سرپهلوانی این جام، در وزن آزاد -۸۵ کیلوگرم ” حسین شریف پور و + ۸۵ کیلوگرم ” محمدعلی تبار” از بابل با شکست همه رقبا عنوان سرپهلوان را کسب کردند.

از سوی کمیته برگزاری مسابقات کشتی لوچو جام شهدای بهمن به پهلوان‌های این مسابقات یک راس گوسفند، تندیس جام شهدای ششم بهمن و به دو سرپهلوان این مسابقات نیز دو راس گاو، تندیس جام اهداء کردند.

تلاش برای ملی برگزاری کردن کشتی لوچو در دوره سوم
مسئول اجرایی مسابقات کشتی لوچوجام شهدای ششم بهمن آمل، با مثبت ارزیابی کردن، سطح کمی وکیفی برگزاری این جام گفت: خوشبختانه در دومین دوره این رقابت‌ها هم تعداد لوچو کاران و هم کشتی گیران و لوچوکاران مطرح و صاحب نام کشوری که کمربند و بازوبند طلا در سال‌های گذشته کسب کرده بودند، حضور داشتند.

علی تقی پور افزود: این مسابقات با برنامه ریزی خوب کمیته فنی و ستاد گرامیداشت ششم بهمن آمل با نظم و ترتیب خاصی پیش بینی شده و با تجربه‌ای که همه عوامل برگزاری از نخستین دوره داشتند، در سطح خوب وممتازی برگزار شد.

وی گفت: مسابقات این دوره مطابق قوانین جدید کشتی لوچو برگزار شد و به همین خاطر کشتی گیران جوان و عنوان دار‌های کشتی آزاد که حضور داشتند، با کمترین گله و اعتراضی همراه بوده است.

مسئول اجرایی مسابقات کشتی لوچوجام شهدای ششم بهمن آمل، همچنین از عزم جدی و آمادگی کامل دست اندرکاران این مسابقات برای برگزاری مسابقات به صورت ملی در دوره سوم خبر داد.

این مسابقات به عنوان نخستین برنامه تدوین شده ستاد گرامیداشت حماسه مردمی ششم بهمن مردم شهرستان آمل است در بخش ورزشی برگزار شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *