پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو
هواشناسی

ناپایداری جوی مازندران و بابل تا اواسط هفته آینده

ناپایداری جوی مازندران و بابل تا اواسط هفته آینده

 

هواشناسی مازندران با صدور اطلاعیه‌ای از تدوام شرایط ناپایدار جوی تا اواسط هفته آینده در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، هواشناسی مازندران در اطلاعیه ای روز جمعه خود عنوان کرد که بر اساس تجریه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی ، هوای استان از امروز تا دوشنبه هفته آینده علاوه بر بارش برف و باران ، با وزش باد و مه‌آلود همراه است.

هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد که آسمان استان از امروز تا روز دوشنبه در مناطق ساحلی و جلگه‌ای با بارش پراکنده باران و در ارتفاعات نیز با بارش برف همراه است و از بعدازظهر روز دوشنبه از شدت ناپایداری‌ها کاسته می شود.

دمای هوا در مناطق کوهستانی و ارتفاعات مازندران از امروز تا روز دوشنبه بین دو تا پنج درجه سردتر می‌شود و بیشترین میزان کاهش دما در طی این مدت را در سیاه بیشه شاهد خواهیم بود. دمای هوای این منطقه از ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در روز جاری با پنج درجه کاهش در روز دوشنبه به چهار درجه سانتی‌‍گراد بالای صفر می رسد.

بیشترین میزان افزایش دما را در طی این مدت در شهرهای ساری، بابل، بابلسر، بهشهر، جویبار و فریدونکنار شاهد خواهیم بود، دمای هوای این مناطق از ۱۲ سانتی‌گراد بالای صفر در روز جاری با چهار درجه افزایش در روز دوشنبه به ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد.

کمترین میزان افزایش دما نیز در طی این مدت در شهرهای غربی مازندران با یک درجه افزایش مربوط به شهرهای تنکابن و رامسر است. دمای هوای این مناطق از ۱۱ درجه سانتی‌گراد در روز جاری با یک درجه افزایش در روز دوشنبه به ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.

هواشناسی مازندران شرایط جوی امروز استان در مناطق ساحلی و جلگه ای را  نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد و در ارتفاعات ابری و مه آلود همراه با کاهش دما، گاهی با بارش باران و برف و وزش باد نسبتا شدید و در روز شنبه را نیز نیمه ابری تا ابری، ارتفاعات گاهی مه آلود همراه با بارش پراکنده باران و وزش باد پیش‌بینی کرده است.

مناطق ساحلی و جلگه‌ای مازندران نیز در روز یکشنبه آینده شاهد آسمانی نیمه ابری و در ساعات بعداز ظهر با افزایش ابر و احتمال مه صبحگاهی و در ارتفاعات نیز نیمه ابری در بعدازظهر ابری همراه با بارش پراکنده و مه آلود پیش‌بینی شده است.

طبق پیش‌بینی هواشناسی، آسمان مازندران در روز دوشنبه هفته آینده نیز نیمه ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده باران و در ارتفاعات مه‏‌آلود با بارش پراکنده برف و باران و وزش باد و از شب با کاهش ناپایداری همراه است.

داده‌های آماری از ایستگاه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که کیاسر با ۲۱.۲ و کلاردشت با ۵.۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین شهرهای مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران امروز در گرم‌ترین ساعت به ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته یک درجه کاهش نشان می‌دهد.

جدول پیش‌بینی ۱۲ ساعته دریایی هواشناسی مازندران، وضعیت دریای خزر از ساعت ۲۰ امشب جمعه تا ساعت هشت صبح روز شنبه را با موج و باد متوسط و بیشینه ارتفاع موج در مناطق ساحلی را تا ۱.۳ و در مناطق دور از ساحل را نیز تا ۱.۵ متر پیش‌بینی کرده است. 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *