پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

پذیرش ۷۵۰ دانشجوی جدید در دانشگاه علوم پزشکی بابل

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل از پذیرش بیش از ۶۰۰ دانشجوی جدید در آزمون سراسری ۱۴۰۰ و بیش از ۱۴۰ دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در آزمون های ورودی سال تحصیلی ۱۴۰۰ خبر داد.

دکتر خیرخواه ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود افزود: این دانشگاه بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور در سال تحصیلی جاری پذیرای ۶۰۵ دانشجوی جدید از آزمون سراسری سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ بوده است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۰۲ دانشجو در رشته پزشکی،۳۴ نفر در رشته دندان پزشکی، ۷۲ نفر در دانشکده پرستاری و مامایی بابل، ۴۹ نفر در رشته‌های دانشکده توانبخشی، ۱۹۸ نفر در دانشکده‌های پیراپزشکی و بهداشت، ۴۲ نفر در رشته‌های دانشکده پرستاری و مامایی رامسر و ۱۰۸ نفر در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و فیزیوتراپی واحد پردیس خودگردان دانشگاه پذیرفته شده اند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل با ذکر این نکته که حدودا ۵۵.۵ درصد پذیرفته شدگان دانشجوی دختر و ۴۴.۵ درصد پسر می‌باشند، گفت: ثبت نام این دانشجویان کاملا بصورت الکترونیکی انجام گرفته است و این دانشجویان از طریق سامانه نوید در کلاس‌های درس مجازی بصورت آنلاین و آفلاین شرکت می‌کنند.

دکتر خیرخواه اضافه کرد: در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دستیاری شامل مقاطع فوق تخصصی بالینی، دستیاری تخصصی پزشکی، دکترای تخصصی PhD و کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۳ دانشجوی جدید مورد پذیرش قرار گرفتند. ضمنا” دستیاران تخصصی رشته دندانپزشکی در آینده به این تعداد افزوده خواهند شد.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی دانشجویان افزود: تعداد کل دانشجویان در حال تحصیل و دانشجویان جدید الورد بیش از ۴۳۰۰ دانشجو می‌باشند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *