پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

بابل، رتبه نخست پرورش ماهیان گرمابی را در شمال کشور دارد

رئیس اداره شیلات بابل با اشاره به اینکه بابل رتبه نخست پرورش ماهیان گرمابی شمال کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: از محل سفرریاست جمهوری ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به حوزه شیلات بابل اختصاص یافت.

ایسنا: رئیس اداره شیلات شهرستان بابل امروز ۴ شهریور به مناسبت هفته دولت در مراسم افتتاح فاز دوم بنگاه تولیدی پرورش ماهیان خاویار آهنگرکلای بابل اظهار کرد: این بنگاه تولیدی دارای ۹ استخر به قطر ۹ متر با مساحت مفید ۴۵۰ مترمربع به پرورش ماهیان خاویار گونه فیل ماهی که مقاوم تر از ماهیان گرم آبی و سردآبی یکی از پنج نمونه خاویار موجود در دریای خزر اختصاص دارد .

کمیل آری با اشاره به اینکه برداشت این ماهیان بعد از وزن ۱۰ کیلو امکان پذیر است، افزود: از برج ۷ سال گذشته رهاسازی این ماهیان با وزن یک کیلو انجام شد.

وی از ارز آوری پرورش ماهیان خاویار بیش از ارزآوری صنعت نفت در کشور خبر داد و تصریح کرد: در شهرگتاب بیش از ۶۰۰ تن تولید انواع ماهیان داریم.

این مسئول از فعالیت ۶۵۰ مرکزانواع  پرورش ماهی در شهرستان بابل به شکل صنعتی و سنتی خبر داد و یادآور شد: هفت مرکز خاویاری مجوز بهره برداری دارند.

آری شهرستان بابل را با تولید ۱۰ هزار تن انواع آبزیان در جایگاه رتبه برتر شمال کشور برشمرد وخاطرنشان کرد: امسال دو مرکز پرورش ماهی خاویاربه شهرستان بابل اضافه می شود.

وی اختصاص ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار به حوزه شیلات شهرستان بابل از محل سفر ریاست جمهور را گام مثبت در حمایت از صنعت شیلات برشمرد و تصریح کرد: ۱۰ مرکز در اولویت شهرستان برای پرداخت اعتبارات تعیین شدند که دو مرکز مربوط به مشاغل خانگی بود .

رئیس شیلات شهرستان بابل با اشاره به اینکه برای ۱۰ مرکز پرورش ماهی قول مساعد برای جذب تسهیلات اخذ شد گفت: این بنگاه اقتصادی نیازمند پروانه چاه و همچنین درام فیلتر برای استخر ماهی با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان است که پیگیری لازم برای حل مشکل این تولیدکننده در دستور کار قرار دارد.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *