پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو

پنجمین همایش استانی حکمرانی متعالی به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد

پنجمین همایش استانی حکمرانی متعالی به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، با حضور ریاست دانشگاه، فرماندار شهرستان بابل، قائمشهر، آمل، سوادکوه شمالی و مسئولین شهری و استانی و جمعی از اساتید و مدیران برگزار شد.

 

خبرگزاری آریا: به نقل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، بهرام عزیزالله گنجی، ریاست دانشگاه در این همایش با عرض تبریک اعیاد و دهه امامت و ولایت و خیرمقدم به مهمانان گفت: حکمرانی به معنای اجرای قواعد و قوانین است.
گنجی به مدل‌های حکمرانی اشاره کرد و گفت: در مدل حکمرانی خوب، حاکمیت قانون، شفافیت، پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری مدنظر است، الگوی حکمرانی سالم، مطابق آداب و رسوم محلی هر کشور است و مدل حکمرانی متعالی مبتنی بر نظام ارزشی الهی (اسلام) برای نیل به سعادت دنیوی و اخروی است.
رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار داشت: مدیران در حکمرانی متعالی باید دغدغه خدمت خالصانه به مردم، برقراری عدالت، بالندگی همراه با رشد و نشاط و پیشرفت را داشته باشند. مراکز علمی و دانشگاهی نیز باید با تولید علم، تجاری‌سازی علم و تبدیل آن به محصول و ثروت در راستای رفع نیازهای جامعه و صنعت قدم بردارند.
گنجی ضمن اشاره به پاره‌ای از مشکلات جامعه از جمله مشکلات اقتصادی، بیکاری، زیست‌محیطی، پیر شدن جامعه و … تاکید کرد: در مدل حکمرانی متعالی، مدیر باید برای برون‌رفت از مشکلات راه حل ارائه دهد. شناسایی مشکلات، اولین قدم در حل مسائل است.
رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل افزود: برای برطرف شدن مشکلات صنایع، برقراری ارتباط و تعامل دو طرفه بین دانشگاه و صنعت بسیار حائز اهمیت است. سیاست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، ریل‌گذاری در مسیر ایده تا بازار است که شامل آموزش، پژوهش، فناوری و تولید محصول است که اگر به درستی طی شود منجر به کارآفرینی می‌شود.
وی ادامه داد: از دیگر سیاست‌های دانشگاه، طرح تحول آموزش با شعار آموزش هدفمند، نیاز محور و مهارت‌آموز است که به دنبال تربیت دانشجوی مهارت‌محور و کارآفرین است تا بعد از فارغ‌التحصیلی بیکار نباشد. دانشگاه همچنین تقویت و توسعه مرکز رشد و مرکز نوآوری و تاسیس پردیس علم و فناوری را در دستور کار دارد تا دانش فنی دانشگاه به سمت فناوری و تولید محصول سوق داده شود و به حمدالله هم اکنون نمایشگاه‌های ما، نمایشگاه‌های محصول‌محور هستند.
در ادامه، عزیززاده گرجی، فرماندار ویژه شهرستان بابل در این جلسه با تبریک اعیاد گفت: این همایش فرصت مغتنمی است تا از اقدامات شایسته ریاست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و همکارانشان اعم از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارمندان تشکر و قدردانی کنم. دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نگین شهرستان بابل و مایه‌ی مباهات و افتخار ما و یکی از شاخصه‌های توفیق شهرستان بابل است. در عرصه‌های مختلف صنعتی نیز، این دانشگاه، تعاملات خوبی را با فعالان صنعتی کشور دارد.
فرماندار شهرستان بابل در ادامه به موضوع حکمرانی متعالی پرداخت و تاکید کرد: مردم نقش اساسی در این حکمرانی دارند و در هر تصمیمی، نقش اساسی مردم باید دیده شود.
گفتنی است، این همایش با سه سخنرانی تخصصی همراه بود که غلامرضا سلیمی معاون آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری شورای انقلاب فرهنگی به موضوع حکمرانی متعالی اسلامی پرداخت، جعفر ادبی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه گزارشی از عملکرد کارگروه ارتقای بهره‌وری فناورانه و نوآورانه واحدهای تولید صنعتی استان ارائه کرد و عبدالله درزی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری به موضوع حکمرانی آب در استان مازندران و چالش‌ها و راهکارها پرداخت.
در ادامه سیدعباس حسینی عنوان، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: با توجه به تغییر سبک زندگی، شاهد چالش‌های زیادی در زندگی مردم هستیم و این نشان می‌دهد که مدل حکمرانی دنیا، نیاز به تحول جدی دارد و به بحث مردمی‌سازی حکمرانی که موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری است اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران بر مبنای اعتماد به مردم شکل گرفت و وقتی صحبت، از حکمرانی و رابطه‌ی دولت و ملت می‌شود، باید اصلاح ساختار در دولت شکل بگیرد.
در پایان، فرامرز کردی، مدیرکل بودجه و تحولات اداری استانداری مازندران از ریاست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به جهت میزبانی این همایش تشکر و قدردانی کرد و گفت: نگاه دفتر برنامه‌ریزی استانداری مازندران، نگاه علم‌محور و مسأله‌محور است. اگر نگاه علمی به کارها داشته باشیم، تعامل و ارتباط بین دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی بیشتر شده و پیشرفت‌های خوبی رقم خواهد خورد.
اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *