پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو
کرونا

شتاب شهروندان بابلی در دریافت دُز سوم واکسن کرونا

شتاب شهروندان بابلی در دریافت دز سوم واکسن کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: تزریق دز سوم واکسن کرونا در شهرستان بابل در ‏روز‌های اخیر شتاب گرفته است‎.‎

دکتر مصطفی جوانیان گفت: در روز‌های اخیر ۷۰ درصد واکسن‌های تزریق شده به شهروندان دز سوم بوده است که نشانگر جدی گرفتن هشدار‌های بهداشتی توسط شهروندان بابلی است.

او با بیان این که تزریق دز سوم واکسن کرونا ۸۰ درصد در جلوگیری از ابتلا به سویه اومیکرون موثر است، افزود: استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم در کنار تزریق واکسن ایمنی شهروندان را تضمین می‌کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: در یک هفته اخیر ۲۳ هزار و ۷۱۵ دز واکسن کرونا در بابل تزریق شده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۸۳۱ دز مربوط به تزریق دز سوم بوده است.

دکتر جوانیان ادامه داد: در حال حاضر گروه‌های سنی ۱۸ تا ۳۰ سال کمترین درصد واکسن نزده‌ها در بابل هستند و بقیه گروه‌های سنی بویژه بالای ۶۰ سال اهتمام جدی تری نسبت به تزریق واکسن کرونا دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: تاکنون ۸۰۶ هزار و ۲۳ دز واکسن کرونا در بابل به گروه هدف بالای ۱۲ سال تزریق شده است که از این تعداد ۴۰۵ هزار و ۶۰۹ دز برابر با بیش از ۸۷ درصد دز نخست بوده است.

او افزود: همچنین ۳۵۳ هزار و ۶۰۱ نفر در بابل دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که برابر با ۷۶ درصد جمعیت گروه هدف است.

جوانیان گفت: با روند افزایشی که در تزریق دز سوم واکسن کرونا در بابل ایجاد شده، تاکنون ۴۶ هزار و ۸۰۴ نفر برابر با بیش از ۱۰ درصد از جمعیت گروه هدف بابل دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اعلام این که شهرستان بابل ۴۶۵ هزار نفر جمعیت بالای ۱۲ سال دارد، تاکید کرد: حدود ۶۰ هزار نفری که تاکنون واکسن نزده اند هر چه سریع‌تر برای تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند و همچنین برای جلوگیری از سویه جدید اومیکرون برای تزریق دز سوم هم تعلل نکنند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *