پرسجو / پِرسِجو
پرسجو / پِرسِجو
هواشناسی

باد و باران‌های رگباری در راه بابل و مازندران/ گرمای هوا تعدیل می‌شود

باد و باران‌های رگباری در راه مازندران/ گرمای هوا تعدیل می‌شود

 

     هواشناسی مازندران با اشاره به ورود و استقرار جریانات خنک شمالی از شامگاه دوشنبه و تقویت آن در چند آینده، اعلام کرد که آسمان این استان از روز سه‌شنبه تا پایان هفته جاری ابری و بارانی و با کاهش محسوس دما همراه است.

خبرگزاری ایرنا: هواشناسی مازندران از تداوم هوای گرم و آفتابی طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد و پیش‌بینی کرد که از روز سه‌شنبه با شمالی شدن جریانات خنک شمالی، علاوه بر کاهش شدت گرما، آسمان استان ابری و با وزش باد همراه است و این بارش‌ها در مناطق غربی به شکل رگباری خواهد بود.

طبق این پیش‌بینی از روز سه‌شنبه تا پایان هفته جاری با تقویت جریانات خنک شمالی، علاوه بر کاهش دما، رگبار متناوب باران و وزش باد استان را فرا می‌گیرد و بارش‌ها در مناطق غربی مازندران از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

جدول پیش‌بینی پنج روزه هواشناسی مازندران نشان هم می‌دهد که با شمالی شدن جریانات شمالی، دمای هوا از روز سه‌شنبه روند کاهشی را در پیش خواهد گرفت و این وضعیت تا پایان هفته جاری نیز ادامه خواهد داشت بگونه‌ای که کاهش دما در مناطق مرکزی و شرقی در مقایسه با دیگر مناطق محسوس‌تر است.

مطابق این جدول، بیشترین میزان کاهش دما طی این مدت مربوط به ساری، شیاده بندپی بابل، گلوگاه، میاندرود، و نکا است. دمای هوای این شهرها از ۳۵ تا ۳۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در روز جاری، با ۹ تا ۱۰ درجه کاهش در روز جمعه بین ۲۶ تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

مناطق کوهستانی نیز همانند شهرهای ساحلی و جلگه‌ای مازندران در این مدت شاهد خنک‌تر شدن هوا خواهند بود. دمای هوا در این مناطق نیز در روزهای منتهی به آخر هفته بین ۶ تا ۹ درجه کاهش خواهد یافت. مطابق جدول پیش‌بینی پنج روزه هواشناسی، بیشترین میزان کاهش دما نیز در این مدت مربوط به آلاشت است. دمای هوای این منطقه از ۲۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در روز جاری با ۹ درجه کاهش در روز جمعه بین ۱۹ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش‌بینی می‌شود.

داده‌های آماری از ایستگاه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که ساری با ثبت دمای ۳۷ ورینه لاریجان، بلده و آلاشت نیز با ۲۶.۸ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشت بودند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *